Sídlo firmy: Tina Energy - Záruka Energie s.r.o. Bezručova 2246/31, Pod Bezručovým vrchem, 794 01, Krnov, IČO: 14412594
+420 773 735 826
magickakuchyne@email.cz

Transformace regulací

Transformace regulací

Toto podivné propojení slov mi přišlo v souvislosti s tím, co kolem nás nyní proudí. Čím méně přijímáme to, co se kolem nás děje a čím více klademe odpor, tím je náš osobní i planetární proces bolestnější. Proud se prostě valí čím dále tím silněji a my ho prostě nepřetlačíme, i kdybychom se rozkrájeli nebo třeba stavěli na hlavu, či dali volnost své střevní peristaltice a svěracím svalům na jejich konci. Zkrátka pravidlo, že proti tomuto silnému větru nezmůžeš se svým slaboučkým čůrkem nic, platí stonásobně. A platí to pro jednotlivce i sebevědomější kolektivy, byť by byly oblečeny do těch nejtemnějších dresů a schováni ve stopadesátém patře podsvětí.

Právě proto se jeví jako pošetilé, snažit se probíhající děje regulovat vlastními egy. Zdá se nám, že planeta chřadne? Namísto pochopení, přijetí a lásky, kterou bychom jí měli dát, vymyslíme regulativní agendu, která do zdánlivě ušlechtilého procesu vnese boj a odmítnutí. A regulaci, omezení a zákazy. Čímž veškerá ušlechtilost padne na zadek a vyvolá naopak bouři odporu, strachu a agrese. Tak jak jsme již na této planetě léta zvyklí.

Zdá se nám moc sucho? Tak si zameditujeme a tím to vyřešíme. A kdo na meditaci nevěří, vymyslí si regulaci hmotnou. Přijedou bagry a těžké stroje a odkloní přirozené toky potoků a řek pěkně tam, kde chceme vodu mít. Zakážeme to a tamto, protože my přece víme, co je dobré. A hlavně pro nás výhodné (v té rovině hmotné, rozuměj, výnosné). My té planetě, přírodě, živočichům a vůbec všem jejím obyvatelům ukážeme, kdo je tady pánem.

Je totiž jedno, jestli jdeme na věc tzv. po dobrém a „soft“ regulací, tedy odklonem energií, anebo necháme proudit hardcore těžkých strojů. Obojí je nepřijetím. Obojí je necitlivým zásahem do přirozeného běhu věcí. A za to se v dnešní době začíná platit. Platit, znamená dobrovolně se vystavit nebezpečí, že k pochopení a přijetí budeme donuceni ostřejšími prostředky. A ty se už, nikoliv jako trest, ale jako nástroj pro naše pochopení, valí.

Transformačnímu procesu na individuální ani na planetární (mám na mysli Zemi jako planetu, nikoliv její obyvatele) úrovni už nemůže nikdo ani náznakem zabránit. Může ho pouze a jedině z duše přijmout.

Radek

Archiv: článek z roku 2020