Sídlo firmy: Tina Energy - Záruka Energie s.r.o. Bezručova 2246/31, Pod Bezručovým vrchem, 794 01, Krnov, IČO: 14412594
+420 773 735 826
magickakuchyne@email.cz

Cesta k sobestačnosti a životní energii

Cesta k sobestačnosti a životní energii

Krásný den, milí čtenáři. Rozhodla jsem se ponořit se do své práce naplno a opět začít posouvat vědomí o pár schodů výš. Dnešním tématem je domácí výroba a udržitelnější hospodaření. Podělím se s vámi o svou zkušenost, tedy přesněji, můj rituál domácí výroby. Než ale přejdeme ke konkrétnímu návodu, povím vám něco málo o mých tvůrčích podmínkách. To abych hned v začátku vyvrátila námitky, že na to nemáte dost času, protože s manželem oba pracujete, že nejsou peníze a není energie.

Energie není, protože nejíme potraviny, které dostatečně obnoví naši životní energii podporují její proudění. Zní to učeně, ale není. Je to jednoduchá matematika. Sním-li jablko z bio farmy, případně vypěstované doma, mám energie dostatek. Sním-li jablko z obyčejného obchodu postříkané chemií, mám energii nula a navíc ohrožuji nejen své zdraví, ale i zdraví celé rodiny.

Penízky nejsou, protože utracíme za drahé plastové a hliníkové obaly v obchodech, které ničí planetu, místo toho, abychom si doma vyrobili zásobu kvalitního jídla na celý týden pro celou rodinu. Domácí výroba, rodinné hospodaření a efektivní tvorba vám ušetří čas a až desítky tisíc korun měsíčně. Celá vaše rodina bude o 100% zdravější a výkonnější. Jsou to čáry a kouzla? Ano, umět navnímat energii, respektovat ji a zodpovědně ji tvořit, to je magie tvorby.

Nejsem o nic chytřejší než vy, ani nadanější. Jsem jen vědomá a zodpovědně tvořím svou zdravou rodinu, protože mi to dává skutečný smysl. Jsem podnikatelka a řídím dvě firmy, manžel pracuje, máme děti na domácím vzdělávání, zakládáme u nás bio farmu a ještě píši blog pro vás čtenáře, abych přispěla k posunu vědomí a předala své zkušenosti s naší novou a plně „vědomou“ cestou životem, která zahrnuje svobodnou tvorbu v souladu péčí o zdravé životního prostředí, udržitelné hospodaření v měnícím se světě a ekologickou domácnost. Abych všechno zvládla, musím být opravdu efektivní. Naučila jsem si věci dokonale organizovat a každý zdravý návyk jsem trénovala několik týdnů. Naučila jsem se věci dělat jinak, než tomu bylo doposud v naší rodině zvykem. Má cesta trvala skoro šest let a stále se učím, přestože mám v tuto chvíli již stabilní systém, který mi doma perfektně funguje, neboť jsem za pomoci vztahového a rodičovského koučinku vše potřebné naučila i svého manžela a své děti.

Nyní je součastí naší rodiny pravidelný magický úklid, domácí výroba, pravidelný rozvoj našich vztahů, práce na farmě a tvorba soběstačnosti. Je to úžasný pocit, že jsem dokázala něco tak obdivuhodného vytvořit a myslím, že nazrál čas vás to naučit. Tedy za předpokladu, že budete chtít žít šťastný a smysluplný život a zapojit se do tvorby domova s respektem k životnímu prostředí.

Můj týdenní rituál:

  1. Domácí rostlinné jogurty
  2. Zeleninové, houbové a luštěninové pomazánky
  3. Hořká čokoláda
  4. Domácí strava
  5. Kváskový chléb
  6. Koláče nebo zdravé dezerty
  7. Raw tyčinky
  8. Rostlinná mléka

Blog vzniká postupně, budeme rádi za každou vaši podporu naší činnosti. Naši činnost můžete podpořit sdílením našich článků sociálních sítích, dobrovolnickou prací u nás na farmě, tím, členstvím, či finančním darem pro rozvoj komunitního centra (viz níže). Děkujeme vám za podporu. S láskou vaše Magická kuchyně.