Sídlo firmy: Tina Energy - Záruka Energie s.r.o. Bezručova 2246/31, Pod Bezručovým vrchem, 794 01, Krnov, IČO: 14412594
+420 773 735 826
magickakuchyne@email.cz

Jak na soběstačnost v zimním období

Jak na soběstačnost v zimním období

V zimě máme k dispozici jen málo potravin, které mají skutečnou energii. Pokud nechceme konzumovat dovezené chemicky ošetřené ovoce, které je k dispozici v běžném obchodě, dostáváme se tím do patové situace. Ještě ale máme čas se z ní dostat. Doporučuji si najít nějakou bio farmu v okolí a přpravit se na zimu.

Já jsem nakoupila zelí, brambory, červenou řepu, mrkev, petržel, celer, cibuli, česnek a kedlubny.

Nasbírala jsem jablíčka, zavařila jablečná povidla a na farmě koupila tři bedny jablek na uskladnění. Bohužel, na naší farmě máme stromy teprve tříleté a ještě nerodí, tak sháním ovoce, kde se dá. Žijeme z jahod, malin, rybízu a angreštu, ale jablka hrušky a švestky budou, až stromy povyrostou. Teď využívám vše, co roste na mezích a na loukách, sbírám spadané ovoce a zavařuji ho.

Taky začíná doba klíčení. Sežeňte si nádobku a kličte semínka. Oblíbená jsou semena fazole, semena vojtěšky, řeřichy, ředkviček, hořčice, ale i obiloviny jako je oves nebo ječmen. Pokud s klíčením teprve začínáte, vyberte si mungo fazole. Začínají klíčit už druhý den a za 2-3 dny je můžete jíst. Přidejte je do salátů nebo na krajíc domácího kváskového chleba s pomazánkou.

O víkendu osázím skleník na zimu. Použiji mangold, kořenovou zeleninu, špenát a samožřejmě bylinky.

V zimě ve skleníku nejlépe roste:

  • Kořenová zelenina – ozimé odrůdy mrkve a petržele (kořenové i naťové)
  • Kapusta – hlávková, růžičková i kadeřávek.
  • Cibuloviny – ozimé odrůdy cibule i česneku, šalotka.
  • Hrách – na podzim nebo začátku zimy zasadíte, na jaře sklízíte sladké lusky (odrůda Meteor)

Nakupte si u včelaře dostatečné zásoby medu. Já si osázím jestě květináče a bylinkami a umístím na velký zasklený balkón i přesto, že mám skleník. Také jsou skvělé podzimní dýňové, zeleninové a luštěninové pomazánky. Nezapomeňte ale, že ty kupované energii rozhodně nemají. Pokud si prozatím nejsme schopni vypěstova dostatek zdravých potravin sami, potřebujeme se naučit nakupovat ovoce a zeleninu u farmářů. Tento můj systém můžete s přehledem použít i v paneláku. Zavařeniny a med můžete uskladnit ve sklepě nebo ve spíži a pěkně budou vypadat i na otevřených policích. Když nakoupíte na farmě, podpoříte regionální pěstování, což má velký dopad na okolní prostředí. Přece nebudeme podporovat supermarkety, které dováží potraviny z Tramtárie a ničí tak naši planetu. Raději si vypěstujeme nebo podpoříme bio a permakulturní pěstitele.

Idaální je také naložit si zbytek bylin ze zahrádky do kokosého oleje (používám hlavně mátu, rozmarýn, levanduli) a nechám je minimálně 6-8 týdnů macerovat. Skvělým pomocníkem je sušící síť, kterou prodávají v různých velikostech a dá se pověsit i do paneláku. Nasbírejte co se dá a nasuště. Uskladněte ve sklenicích.

Vytvořte si dostatečnou zásobu potravin, které se nekazí a dodají obrovské množství energie. Např. domácí čokoládu, sušenky a tyčinky. Rozhodně je ale rozhodně neslaďte cukrem. Na mém blogu najdete opravdu skvéle recepty na vynikající trvanlivé a zdravé „bezcukrovinky“ 🙂

Lisujte si vlastní oleje, vyrábějte tinktury a sirupy. Uchováte si tak potřebné, tělu prospěšné látky, ze semen, která si buď koupíte na farmě anebo vypěstujete. Já prozatím pěstuji mák a slunečnice. Semena zeleniny a ovoce uchovávám po kuchyňském zpracování tak, že je usuším a udržitelně uchovám na další rok, kdy je zasadím. Slunečnice mám dostatek i pro ptáky 🙂

Jde si vyrobit prakticky cokoliv. Já domácí výrobou trávím skoro všechen svůj čas. S dětmi se učíme soběstačnosti v rámci domácího vzdělávání a po večerech maluji obrazy, abych se mohla plně realizovat. Zmrzlina a raw dorty jsou skvělý způsob, jak uchovat ovoce. Čokoládový raw dort můžete mít v lednici i týden. Zmrzlinu v mrazáku i několik měsíců. Domácí jogurty dodají bifidobakterie do střev a pomohou vám s imunitou a navíc ušetříte nemalé finanční prostředky. A to největší plus je, že doma nemáte žádné plasty, které by zamořily vaše tělo a postupně vás trávily a ničily vaše zdraví.

Protože zdraví máme jen jedno.